تبلیغات
صلاح کار کجا و من خراب کجا... - شاگرد امام و دروغ بستن به او؟!
 
درباره وبلاگ


کارشناس فیزیک-حالت جامد
دانشجوی کارشناسی ارشد ارتباطات
کارمند بانک!!

مدیر وبلاگ : نا سازگار
نویسندگان
صفحات جانبی
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Follow blogna on Twitter
صلاح کار کجا و من خراب کجا...
آدم حالت تهوع می گیرد از برخی دروغ بستن ها به امام(ره)،آن هم در شرایطی كه متن دقیق صحبتهای آن امام آسمانی هنوز از بین نرفته . شاگرد چقدر باید بی چشم و رو باشد كه خودش به جای استاد نشیند و دیدگاههای خود را به امام (ره) منتسب كند.
نمونه اش سخنان گهر بار  سید حسین موسوی تبریزی  است؛ او با مقایسه صدا و سیما و صدای آمریكا ،سعی در تحریف سخنان واضح و روشن امام(ره) دارد:
«امروزه در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تنها این جمله از امام راحل پخش می شود، که "ما اشتباه کردیم، بشکنید این قلم ها را" و از طرفی در تلویزیون صدای آمریکا هم فقط این جمله از امام را می گذارد که "ما اشتباه کردیم، ما باید از ابتدا چوبه‌های دار را بلند می‌کردیم، و باید آزادی نمی‌دادیم"؛ ولی باید بدانیم که این سخنان امام جنبه استفهامی دارد.
دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، ادامه داد: معنای اصلی این سخنان امام راحل در این سخنان این است که ایشان می‌خواست از بعضی از افراد آن روز مانند سازمان مجاهدین خلق که با وجود فضای آزادی که برایشان فراهم بود و به اقداماتی از قبیل ترور روی می‌آوردند، سؤال کند، که آیا ما اشتباه کردیم که با شما این گونه رفتار کردیم و فضای آزاد سیاسی را برایتان فراهم کردیم؟؛ اگر جلوی آزادی روزنامه‌ها و احزاب را می‌گرفتیم خوب بود؟»

اما بهتر نیست سری به خود صحیفه نور بزنیم و ببینیم لحن و مقصود و منظور پیر خمین از سخنانش چیست؟قضاوت در مورد استفهامی بودن یا نبودن و سایر تفاسیر شما بر عهده ی خوانندگان  متن سخنان امام رحمت الله:
«و اما اشتباهى كه ما كردیم این بود كه به طور انقلابى عمل نكردیم و مهلت دادیم به این قشرهاى فاسد، و دولت انقلابى و ارتش انقلابى و پاسداران انقلابى، هیچ یك از اینها عمل انقلابى نكردند و انقلابى نبودند. اگر ما از اول كه رژیم فاسد را شكستیم و این
سد بسیار فاسد را خراب كردیم ، به طور انقلابی عمل كرده بودیم ، قلم تمام مطبوعات راشكسته بودیم و تمام مجلات فاسد و مطبوعات فاسد را تعطیل كرده بودیم ، و روسای آنها را به محاكمه كشیده بودیم و حزبهای فاسد را ممنوع اعلام كرده بودیم ، و روسای آنها را به سزای خودشان رسانده بودیم ، و چوبه های دار را در میدانهای بزرگ برپا كرده بودیم و مفسدین و فاسدین را درو كرده بودیم ، این زحمتها پیش نمی آمد. من از پیشگاه خدای متعال و از پیشگاه ملت عزیز، عذر می خواهم ، خطای خودمان را عذر می خواهم .ما مردم انقلابی نبودیم ، دولت ما انقلابی نیست ، ارتش ما انقلابی نیست ، ژاندارمری ماانقلابی نیست ، شهربانی ما انقلابی نیست ، پاسداران ما هم انقلابی نیستند؛ من هم انقلابی نیستم . اگر ما انقلابی بودیم ، اجازه نمی دادیم اینها اظهار وجود كنند. تمام احزاب راممنوع اعلام می كردیم . تمام جبهه ها را ممنوع اعلام می كردیم . یك حزب ، و آن "حزب الله "، حزب مستضعفین .
و من توبه می كنم از این اشتباهی كه كردم ، و من اعلام می كنم به این قشرهای فاسد درسرتاسر ایران كه اگر سر جای خودشان ننشینند، ما به طور انقلابی با آنها عمل می كنیم .مولای ما، امیرالمومنین - سلام الله علیه - آن مرد نمونه عالم ، آن انسان به تمام معنا انسان ،آنكه در عبادت آنطور بود و در زهد و تقوا آنطور و در رحم و مروت آنطور و بامستضعفین آنطور بود، با مستكبرین و با كسانی كه توطئه می كنند شمشیر را [می كشید و]می كشت . هفتصد نفر را در یك روز - چنانچه نقل می كنند - از یهود بنی قریضه - كه نظیراسرائیل بود و اینها از نسل آنها شاید باشند - از دم شمشیر گذراند! خدای تبارك و تعالی در موضع عفو و رحمت رحیم است . و در موضع انتقام ، انتقامجو. امام مسلمین هم اینطوربود، در موقع رحمت ، رحمت ؛ و در موقع انتقام ، انتقام . ما نمی ترسیم از اینكه درروزنامه های سابق ، در روزنامه های خارج از ایران ، برای ما چیزی بنویسند. مانمی خواهیم وجاهت در ایران ، در . . . ، در خارج كشور پیدا بكنیم ما مى‏خواهیم به امرخدا عمل كنیم، و خواهیم كرد .. أَشِدَّاءُ عَلَى الكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ. این توطئه گرها در صف كفار واقع هستند. این توطئه گرها در كردستان و غیر آن در صف كفار هستند، با آنها باید با شدت رفتار كرد. دولت با شدت رفتار كند، ژاندارمرى با شدت رفتار كند؛ ارتش با شدت رفتار كند. اگر با شدت رفتار نكنند، ما با آنها با شدت رفتار مى‏كنیم. ما با خود همینها، با خود همینها كه مسامحه بكنند، اگر مسامحه بكنند، با شدت رفتار مى‏كنیم. مسامحه حدودى دارد، جلب وجاهت حدودى دارد. مصالح مسلمین را نمى‏گذارند به این امور از بین برود. دادستان انقلاب موظف است مجلاتى كه بر ضد مسیر ملت است و توطئه‏گر است تمام را توقیف كند، و نویسندگان آنها را دعوت كند به دادگاه و محاكمه كند. موظف است كسانى كه توطئه مى‏كنند و اسم «حزب» روى خودشان مى‏گذارند، رؤساى آنها را بخواهد و آنها را محاكمه كند. ما باز تا چندى مهلت مى‏دهیم به این قشرهاى فاسد؛ و این اعلام آخر است و اگر چنانچه در كار خودشان تعدیل نكنند و به ملت برنگردند و دست از توطئه‏ها برندارند، خدا مى‏داند انقلابى عمل مى‏كنم. مى‏آیم تهران و رؤسایى كه مسامحه مى‏كنند با آنها انقلابى عمل مى‏كنم.»

*

جناب آقای تبریزی ،ما یك روز هم پیش امام نبودیم ،لحظه ای هم  آن وجود آسمانی را لمس نكردیم و در عمر خود بارها برای این عدم توفیق حسرت می خوریم و آه می كشیم و بغض فرو می خوریم!اما الحمد لله كه  مثل برخی توفیق حضور را با دروغ بستن به آن وجود مبارك به لجن نمی كشیم .
ای كاش  آن حدیث كه برادر عزیزتر از جانتان از قول امام جعفر بن محمد الصادق(ع) در مناظرات خواند را بار دیگر مرور كنید و ای كاش خودش نیز بعد از یكسال باز سری به این حدیث بزند و خود را با شاخص اهل بیت(ع) بسنجد؛

حسن ابن محبوب می گوید : از حضرت صادق (ع) پرسیدم :

     یكون المومن بخیلا؟ قال: نعم، قلت: فیكون جبانا؟ قال: نعم، قلت: فیكون كذابا؟ قال: لا و لا خائنا، ثم قال: یجبل المومن علی كل طبیعه الا الخیانه و الكذب.1

      آیا مومن ممكن است بخیل باشد؟ فرمود: بله. آیا ممكن است ترسو باشد؟ فرمود بله. آیا ممكن است دروغگو باشد؟ فرمود: نه، مومن دارای هر سرشتی می شود، جز دروغ و خیانت.      دروغ و خیانت هرگز در دل مومن یافت نمی شود.

منبع سخنان موسوی تبریزی

منبع سخنان امام (ره) صحیفه امام جلد نهم صفحه 281 و 282

منبع حدیث:
محدث نوری: مستدرك الوسائل، ج 14، ص 13، ح
نوع مطلب : جامعه، مذهب، سیاست، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 25 خرداد 1389 :: نویسنده : نا سازگار
نظرات ()
پنجشنبه 16 شهریور 1396 08:17 ق.ظ
Highly descriptive blog, I liked that a lot. Will there be a part
2?
شنبه 29 خرداد 1389 10:13 ب.ظ
ینی قراره تهران زندگی كنید؟؟؟

یه ساعت فیلم انقد تاثیر داره؟!؟!؟
نا سازگارآره دیگه!
یكساعت این و یك ساعت اخبار و.....همین یك ساعت ها
پنجشنبه 27 خرداد 1389 03:30 ب.ظ
سلام
موسوی اردبیلی هم تحریف هایی از سخنان امام و سیره ایشان داشته اند. نمونه اش یكی از نوه های دختر امام
كامنت هم گذاشته بودی. حذفش كردم خواستی دلیلش رو حضوری بهت می گم
نا سازگار?
پنجشنبه 27 خرداد 1389 01:08 ب.ظ
سلام...خوبید؟؟؟

ارشدو چیكار كردین؟؟ ایشالا تهران افتادین دیگه!!!؟؟!:دی

خیلی وقت بود این ورا نیمده بودم...شمام كه بدتر از خانوم!:دی
نا سازگارعلیكم السلام
مجاز بودیم اما قبولی معلوم نیست
دیگه مام تهرونی شدیم متاسفانه
چهارشنبه 26 خرداد 1389 01:47 ق.ظ
سلام آقا محمود( به سبک جواد جان)
محمود آقا....چرا لینک من چهارمیه ها؟
من تا سوم تیر فقط امتحان دارم میام ولایت!!
نا سازگارمرگ بر ضد ولایت!
چهارشنبه 26 خرداد 1389 12:12 ق.ظ
با سلام
برای تبادل لینک با من ابتدا لینک من را با نام دانلود رایگان عکس و وکتور گرافیکی در وبلاگ خود قرار دهید و سپس به وبلاگ من بیایید و لینک خود را ارسال نمایید
با تشکر
شمشیری
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر